Forum «Flori-si-Plante.ro»
Discutii utile despre flori si plante
 
Acum este 28 Mar 2024 16:10




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 570 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 34, 35, 36, 37, 38
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 27 Aug 2009 19:13 
Neconectat

Membru din: 25 Aug 2009 19:04
Mesaje: 10
Localitate: Giurgiu
va multumesc mult !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Feb 2010 20:54 
Neconectat

Membru din: 06 Iun 2009 13:21
Mesaje: 212
Localitate: Arad
:uff: Mi-e tare greu sa vorbesc despre asta dar totusi indraznesc.Poate ca nu e prea potrivit sa va scriu asta dar simpt ca ma racoresc un pic. :cry: :cry: :cry: :cry: Mi-a murit cea mai buna floare si cea mai buna speranta in viata mea.Adica e vorba de tatal meu care a fost de o deosebita bunatate si iubire pentru mine.Iertatima daca va scriu asta dar simpt sa spun cuiva si asta.I-a placut foarte mult florile si lui chear si-a pus crini in gradinuta luyi si astepta sa ii vada infloriti.Dar poate ca asa a vrut dumnezeu sa mi-l ia.Era un mare iubitor de flori.chear mi-a cerut sfaturi despre ele.Multumesc ca ma-ti inteles.Va pup.
:pupici: :pupici: :pupici: :pupici:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Feb 2010 21:13 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Draga Carmen, Dumnezeu sa-l odihneasca pe tatal tau.
Daca ai simtit nevoia sa ne spui inseamana ca acest lucru ti-a facut bine si aici te simti ca intre prieteni.
Este o pierdere dureroasa dar ai sa vezi ca tot timpul il vei simti pe tatal tau langa tine. De acolo de sus va veghea mereu asupra ta.

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Feb 2010 21:27 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009 19:06
Mesaje: 203
Localitate: albesti paleologu jud prahova
sunt alaturi de tine carmen,stiu ca e greu sa pierzi pe cineva drag tie!din pacate nu putem sa ne impotriv destinului!Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

_________________
http://valentina1302.sunphoto.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Feb 2010 21:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Noi 2009 01:07
Mesaje: 220
Localitate: constanta
Dumnezeu sa-l odihneasca.Chiar imi pare rau si te inteleg ca suferi.Sti, Duumnezeu ii cheama la el pe cei buni si chiar daca pe noi ne doare trebuie sa ne rugam ca sufletul lui sa ajunga intr-un loc mai bun si fi sigura ca de acolo va veghea asupra celor dragi lui.Inca o data Dumnezeu sa il ierte si sa il aseze intr-un loc cu flori si verdeata asa cum ii placea lui .iar crinii cand vor inflorii dui la mormantul lui pt. ca si i-a dorit mult.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Feb 2010 22:18 
Neconectat

Membru din: 11 Iun 2009 20:56
Mesaje: 194
Localitate: bucuresti
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca !Sa il aseze intr-o gradina in Eden cum isi dorea pe pamant.Carmen, suntem alaturi de tine si iti intelegem suferinta.Fii tare pentru restul familiei si nu uita ca el continua sa traiasca prin tine si prin pasiunea comuna pe care o aveati pentru flori.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 21 Feb 2010 10:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Dec 2007 20:41
Mesaje: 664
Localitate: Arad
Dumnezeu sa il ierte Carmen pe tatal tau si sa se odihneasca in liniste .I-ti inteleg durerea am pierdut si eu 2 fiinte foarte dragi si stiu cit este de greu .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 21 Feb 2010 20:56 
Neconectat

Membru din: 06 Iun 2009 13:21
Mesaje: 212
Localitate: Arad
Va multumesc tuturor pentru condoleante.Da intradevar sunte ca si prietenii mei sau mai bine zis ca si familia mea.De aceea am si indraznit sa spun asta stiu ca ma intelegeti si sunteti alaturi de mine si va multumesc di tot sufletul.Iar crinii aceeia aveam de gind sa ii duc la el la mormint pentru ca si-a dorit tare mult.Va multumesc din tot sufletul inca o data si m-am racorit tare mult stiind ca sunteti alaturi de mine. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :pupici: :pupici: :pupici: :pupici: :pupici:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 25 Feb 2010 19:00 
Neconectat

Membru din: 02 Noi 2007 13:25
Mesaje: 458
Localitate: Bucuresti
Dumnezeu sa-l odihneasca, Carmen! Iar tie sa-ti dea putere sa mergi mai departe pe drumul vietii!

Acum 4 ani, doua colege de-ale mele au avut un accident groaznic de masina, in timpul serviciului, langa Timisoara. Uneia i se tinea lumanarea, medicii nu-i mai dadeau sanse de trait. Aceasta femeie trebuia sa fie nasa mea, in acel an. Atunci activam pe un forum ortodox, Schitu Darvari. Am rugat pe toti forumistii de acolo, inclusiv pe calugarii care ne povatuiau, sa se roage pentru colega si prietena mea. Dupa 3 luni de lupta cu moartea, cu ajutorul lui Dumnezeu, poate si al rugaciunilor noastre, colega mea si-a revenit. Traieste si are un respect deosebit pentru toti oamenii. Asta este de fapt iubirea dezinteresata si adevarata pentru oameni, sa te rogi pentru un necunoscut. Puteai fi oricare dintre noi.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 25 Feb 2010 19:42 
Neconectat

Membru din: 06 Iun 2009 13:21
Mesaje: 212
Localitate: Arad
Vernil iti multumesc din suflet.Sa sti ca asa e.Respecti oamenii si pina nu ti se intimpla ceva ,dar nupa aceea parca ii respecti si mai mult.
Pentru ca Dumnezeu iti da multe incercari.Si prin necazuri sau nu-i musai sa fie necazuri inveti tot mai multe sa fi un om mai bun,sa respecti oameni,sa sti sa ii ajuti atunci cind are nevoie mare de tine si as putea sa insir la nesfirsit multe aici.Eu una am fost respectata si respect in continuare pe toata lumea.Asa cum a fost tata Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.Si el a ajutat pe toata lumea cind a trait.Afost un om extraordinar bun,sincer si respoctuos.Numai cine nu i-a cerut ajutorul nu l-a ajutat.Si eu sunt tot aceeasi fire ca si el.Asta vreau de la bunul dumnezeu sa ma ajute sa pot sa ajut omul cind este la greu pentru ca conteaza fffffff mult,iti spun din experienta pentru ca am avut parte de ffffff multe necazuri in viata si tot am invina.Dumnezeu a fost si este cu mine in continuare.Dumnezeu ne da necazuri numai cit putem duce nu mai multe.Viate e plina de surprize.As putea sa va scriu toata viata mea dar nu ar incapea pe tot forumul.Va multumesc tuturor.Si va doresc multa sanatate si o viata frumoasa si linistita.Cu Dumnezeu inainte ca numai el ne da putere sa trecem peste toate greutatile.Va pup :pupici: :pupici: :pupici: :pupici: :pupici:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 12 Apr 2010 21:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Dec 2007 20:41
Mesaje: 664
Localitate: Arad
Bine ai venit Roxanne :floare:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 17 Aug 2010 19:34 
Neconectat

Membru din: 06 Iun 2009 13:21
Mesaje: 212
Localitate: Arad
Buna fetelor.Oare cine ma poate :help: si cu problema asta?Cred ca nimeni.Dar iar va dau o veste fffffffffffffffff proasta pentru mine si foarte grea de dus.Cred ca am gresit eu cu ceva in viata asta sau poate ca Dumnezeu vrea sa imi arate ceva prin faptul ca imi ia tot ce imi e mai drag sau nu stiu ca sa mai zic.............. :uff: :nu stiu:
Sunt intr-o faza in care chear nu mai pot gindi.Dumnezeu mi-a luat si unicul meu frate pe care il mai aveam la numai 35 de ani.Chear nu mai pot sa gindesc.Tata nici nu a facut 5-luni de cind a murit.Si iaca,ca mi la luat si pe fratimi-u cu el.Sper macar sa se fi intilnit acolo sus amindoi.
Ma iertati daca va umplu capul cu problemele mele,dar simpteam nevoia sa spun cuiva.Asa ca intre prieteni,poate ca voi ma intelegeti.
A fost si va ramine vesnic in inima mea si in sufletul meu nu pot sa il uit ori ce as face si ori ce as trabalui prin casa,tot la el ma gindesc.
De trei saptamini de cind a murit nu sunt instare de nimica.
Oare ce se mai intimpla in familia mea?Oare la ce sa ma mai astept?Nu stiu ce intrebari sa-mi mai pun.Iertatima daca v-am rapit timpul.Si va multumesc,ca ma-ti ascultat. :cry: :cry: :cry:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 17 Aug 2010 20:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Noi 2009 01:07
Mesaje: 220
Localitate: constanta
Doamne Carmen cata durere ai de dus... :( Si eu am pierdut pe cineva drag acum 4 luni si iti inteleg durerea, suferinta care iti apasa sufletul .Imi pare tare rau si sper ca bunul Dumnezeu sa aiba grija de sufletele lor ,iar tie sa iti dea putere sa treci peste toate greutatile
Ai facut bine ca ne-ai spus durerea ta.Trebuie sa ne descarcam sufletul vorbind cu cei din jur, dar din pacate sunt atat de putini cei care vor sa ne asculte....
Fi puternica si nu lasa durerea sa te doboare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 18 Aug 2010 11:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Carmen ... sincere condoleante :( Este ingrozitor prin ceea ce treci. Incearca pe cat posibil sa te linistesti si sa mergi mai departe. E foarte greu, dar trebuie. Curaj si putere iti doresc.

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 19 Aug 2010 09:42 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Carmen draga, trebuie sa stii ca in viata avem astfel de momente pe care nu avem cum sa le controlam noi. Este foarte greu sa poti trece peste durerile tale, insa trebuie sa ai puterea sa mergi mai departe cu gandul totul va fi bine. Invinge teama si gandul ca ti se vai mai intampla ceva rau, trebuie sa fii puternica pentru cei de langa tine acum. Tatal si fratele tau vor fi si ei mereu cu tine de acum in colo.
Incearca sa comunici cu cei din jur si nu lasa gandurile sa te domine. :buchet:

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 570 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 34, 35, 36, 37, 38


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Copyright © 2008 www.flori-si-plante.ro      
Folosirea oricarui material de pe acest site fara acordul scris al detinatorului este strict interzisa.

 
vizitatori de la 1.08.2001