Forum «Flori-si-Plante.ro»
Discutii utile despre flori si plante
 
Acum este 29 Mar 2024 01:48




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 302 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: PREZENTARI
MesajScris: 14 Noi 2007 09:49 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Daca doriti sa spuneti cateva cuvinte despre voi si pasiunea pentru flori si plante o puteti face aici. :floare:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Asta sunt eu!
MesajScris: 14 Dec 2007 17:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Sep 2007 19:49
Mesaje: 429
Localitate: Undeva intre pamant si cer...
Buna ziua, dragii mei...


Revin in forta, hotarata sa aparg gheata... Iata-ma-s, asta-s eu...

Numele meu e Adina B, 31 de ani, originara din Timisoara... Acum ma aflu pe taramurile de vis ale Elvetiei... M-am maritat aici si am o fetita de aproape doi ani, Sasha - dupa cum stiti. Pe langa Sasha il mai am si pe Bacchus in valoare neta de 85 kg si trei ani :ha ha ha:

Pasiunea pentru flori, din pacate, am gasit-o din cauza plictiselii.. Oricare ar fi fost motivul, rezultatul este miraculos.. Pe langa Sasha si Bach (si jumatatea mea, fireste :lol:), florile fac minuni cu sufletul meu: mi-l vindeca, mi-l umplu, mi-l ingrijesc...

Bunica mea (cea care m-a crescut dar, din pacate, a plecat la ingeri prea devreme), avea balconul plin de flori... comune, poate, dar superbe si ingrijite cu mult devotament... Practic, am crescut inconjurata de atata verde incat a devenit culoarea mea preferata....

Doamnelor si Domnilor... e de ajuns doar sa ne gandim cat de trista ar fi viata noastra fara acesti gardieni ai luminii si ne dam seama ce importante sunt plantele pentru noi... Bucuria si onoarea de a le avea si de a ne bucura de ele, trebuie pretuite asa cum se cuvine...

Va doresc multi astfel de ingeri protectori si fie ca verdele sa va faca sa fiti MAI buni, MAI intelegatori, MAI iubitori...

Eu, familia mea si florile mele va tzucam!

_________________
Abra Mack
http://aerverde.wordpress.com/
http://claybijoo.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 14 Dec 2007 17:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Dragele mele (cred ca in proportie de 99,99 % suntem toate doamne, domnisoare)

La intiativa AbreiMack, ma prezint si eu, pentru cele care nu stiu prea multe despre mine.

Ma numesc Laura, am 25 de an (un sfert de secol - imi place mie sa spun :P ) momentan locuiesc in Timisoara si sunt originara din ... mai multe orase (in ordine Targoviste, Ploiesti, Baia Mare).
Detin acasa una bucata motan pe nume Tzitzi si una bucata logodnic pe nume Dani (cel mai dragastos si iubitor logodnic si un bucatar desavarsit ; tuca-l mama pe el :pupici: ).

Pasiunea pentru flori o am ... cred din totdeauna. Toti in familia mea au flori. Si mama, si bunicele, si matusele, si verisoarele ... (femeile, evident). Indiferent ca stau la casa sau la bloc. Am trait mult printre cacusi (mama este foarte pasionata de cactusi) si flori de gradina (la bunici). Am admirat mereu florile si plantele, dar abia recent am inceput sa cercetez cum se ingrijeste fiecare plantuta in parte si cum se numeste.

Ma simt mandra :Yes: sa fac parte din aceasta mica (dar stiu ca va deveni foarte mare :floare: ) comunitate de iubitoare de plante si flori !!!

Va multumesc foarte mult pentru toate sfaturile si gandurile bune, pe care mi le-ati adresat pana acum. Am invatat foarte multe de la voi, si sunt convinsa ca voi invatat inca foarte multe si de acum inainte.

Lucica, tie iti multumesc in special pentru floricica !!! :buchet:

Si, dupa cum spunea si "concitadina" mea mai sus AbraMack, viata noastra fara flori (si fara animale) ar fi foarte trista.

Va pup si eu si toti ai mei de-acasa !!!! :pupici:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 18 Dec 2007 22:30 
Neconectat

Membru din: 18 Dec 2007 22:07
Mesaje: 152
Localitate: dolj
dragi forumiste
numele meu este lizi,sunt din poiana mare,dolj,sunt profesoara de lb.engleza,am 32 ani sunt indragostita de flori si animale
am invatat arta gradinaritului de la bunicul meu ,de cand ma stiu am ingrijit flori ,m-am alaturat voua in dorinta de a invata cat mai multe despre flori ,orice sfaturi imi vor fi de folos si sper sa devenim o mare familie
va multumesc ca m-ati primit in mijlocul vostru


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 26 Dec 2007 21:13 
Neconectat

Membru din: 26 Dec 2007 20:51
Mesaje: 1
Localitate: Irlanda
Buna iubitori de plante si flori, va transmit salutari din Irlanda. Ma bucur nespus de mult pentru invitatie .... Am foarte multe plante de interior si exterior si le iubesc pe toate... :floare: :buchet: Sper ca in Noul An sa imi imbogatesc cunostiintele despre plante si flori cu ajutorul vostru...
La Multi Ani si plante multe!!!!!! :lol: :Yes: :premiu: :dans: :P :clopotei:
:colindatori: :party1:

_________________
"Viata fara prieteni e ca o gradina fara flori..."
Numai bine si flori frumoase,
Annamaria


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 26 Dec 2007 23:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007 15:09
Mesaje: 354
Bine ai venit, Annamaria :buchet: , iti ureaza Anamaria. Asteptam poze cu florile tale!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 28 Dec 2007 02:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Bine ai venit !!! :buchet:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 28 Dec 2007 11:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Dec 2007 21:29
Mesaje: 225
Localitate: printre flori
Eu sunt mare iubitoare de plante, si nu cred ca ma voi opri vreodata din colectionat si experimentat. Si pentru ca aveti si voi flori si plante pe forum, am zis ca as avea si eu cate ceva de impartasit din experienta mea, si de invatat din experienta altora...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 28 Dec 2007 11:48 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Ne bucuram de cunostinta cami. Acesta este si scopul forumului, sa invatam unii de la altii, din experianta noastra.
Daca poti pune te rog si tu loctatia.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 30 Dec 2007 16:22 
Neconectat

Membru din: 18 Dec 2007 22:07
Mesaje: 152
Localitate: dolj
as vrea sa urez bun venit lui cami si annamariei sper sa impartasim multe idei cu privire la flori


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 02 Ian 2008 15:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Dec 2007 18:13
Mesaje: 43
Localitate: TG. NEAMT
sunt Elena si locuiesc la 12 km de Tg. Neamt...de formatie sunt economist dar lucrez de 9 ani ca profesoara de contabilitate la un liceu din Tg. Neamt...am 35 de ani ,sunt casatorita din 1996 si am doi baieti de un an jumatate respectiv sapte ani. Iubesc florile de cand ma stiu dar aceasta pasiune a luat amploare din 2004 cand ,in sfarsit, ne-am mutat la casa noastra. M-am inscris pe acest forum in speranta ca voi afla raspunsuri la intrebarile mele privind florile si cu dorinta de a-mi face cat mai multi prieteni printre cei care au aceiasi pasiune.La multi ani si multe flori frumoase! :floare:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 02 Ian 2008 15:39 
Neconectat

Membru din: 18 Dec 2007 22:07
Mesaje: 152
Localitate: dolj
BUNA ELENA

CU TOTII CAUTAM IDEI SI SFATURI DESPRE PLANTELE NOASTRE DRAGI ASA CA ITI UREZ UN CALDUROS BINE AI VENIT


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 02 Ian 2008 16:22 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Bine ai venit Elena :buchet:
Ma bucur ca ai indraznit sa postezi. Raspunsuri la probleme legate se flori si plantei ai sa gasesti aici, de asemeni si prieteni, ai sa vezi.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 03 Ian 2008 13:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Noi 2007 15:17
Mesaje: 416
Localitate: Bucuresti
Bun venit pe forum, Elena!
Aici vei gasi raspunsuri la problemele tale legate de flori si plantele de apartament. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 04 Ian 2008 18:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Dec 2007 18:13
Mesaje: 43
Localitate: TG. NEAMT
va multumesc pentru primirea calduroasa....sper sa aflu de la voi multe lucruri utile si, la randul meu, sa ajut si eu cat pot. :pupici:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 302 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Copyright © 2008 www.flori-si-plante.ro      
Folosirea oricarui material de pe acest site fara acordul scris al detinatorului este strict interzisa.

 
vizitatori de la 1.08.2001