Forum «Flori-si-Plante.ro»
Discutii utile despre flori si plante
 
Acum este 28 Mar 2024 12:35




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 14 Oct 2008 09:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Iul 2008 11:54
Mesaje: 328
Imi pare rau sa aflu ca sunt persoane care nu respecta regulile. Forumurile sunt o sursa de informatie importanta , si nu numai cele de plante. Multumim administratorului pentru munca depusa, in folosul tuturor . Eu una imi cer scuze ca am mai calcat pe alaturi , n-am respectat topicul uneori , dar m-am lasat dusa de valul discutiilor. :buchet:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 14 Oct 2008 10:14 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Draga Doina, nu m-ai suparat absolut deloc. :buchet:
Mesajul meu s-a adresat catorva persoane, foarte putine ca numar care nu au inteles ca un regulament (pentru mine acest regulament e mai mult o dorinta, o rugaminte) trebuie sa fie citit si respectat si sa nu ne ofensam de atentionari.
Crede-ma ca nu am vrut sa scriu tocmai in ideea ca ceilalti membrii sa nu creada „oare nu sunt eu“. Nu, sigur nu.
Sunt convinsa ca cei „neatenti“ asa imi place sa cred ca au fost, vor analiza si vor intelege ca am dreptate.

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 14 Oct 2008 14:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Iul 2008 11:54
Mesaje: 328
Lucica , nu m-am simtit deloc cu musca pe caciula , dar totodata stiu ca am mai calcat in strachini , si pentru aceasta imi cer scuze. :Multumesc:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Oct 2008 20:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Sep 2007 10:42
Mesaje: 177
Localitate: Constanta
de fiecare data cand intru pe forum trebuie sa ma loghez, desi am bifat casuta "autentifica-ma automat la fiecare vizita"
care este problema?

_________________
Prietenii sunt ca stelele: nu tot timpul ii vezi, dar stii mereu ca sunt langa tine.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 21 Oct 2008 00:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Nu e de la forum, este de la programul cu care navighezi pe Internet. Indiferent ca folosesti Internet Explorer sau Mozilla Firefox sau Opera (sau ce-o mai fi) ... nu toate au posibilitatea sa pastreze in memorie datele personale. Poate nici nu sunt salvate la setarile programului. Totul depinde de program, nu de forum. :roll: Trebuie sa verifici setarile programului si sa bifezi acolo sa memoreze datele personale si parolele care le introduci pe diferite pagini de net. :roll:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 21 Oct 2008 11:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2007 20:36
Mesaje: 1692
Localitate: Bucuresti
Laura, si mie mi se intimpla la fel dar nu de la inceput adica vreau sa-ti spun ca am avut o defectiune la calculator, l-am reparat, am reinstalat Windwos, a trebuit sa ma reloghez peste tot pe unde sunt inscrisa si am reusit din prima, numai aici trebuie sa ma loghez de fiecare data. Eu zic ca daca nu aveam setarile corespunzatoare intimpinam aceeasi problema peste tot. Trebuie sa fie vorba despre altceva. Poate ne ajuti :help:

Mai vreau sa-ti spun ca am cerut si alta parola crezind ca in felul acesta reusesc o logare stabila dar in zadar. Logarea care o fac imi da drept de intrare pe forum inca de doua ori in aceeasi zi. Daca vreau sa mai intru si a treia oara pe forum imi cere iar logare. O fi pe undeva o setare valabila numai aici ? :help:

_________________
http://s151.photobucket.com/albums/s150/episcia/


Ultima oară modificat de floare_mica pe 21 Oct 2008 12:13, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 21 Oct 2008 12:13 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Problema este asa cum spune si Laura, retinerea parolelor se face pe calculatorul personal al fiecarui utilizator, in momentul reinstalarii sistemului de operare s-a omis ceva. Trebuiesc verificate optiunile de la programul care este folosit pentru navigarea pe internet.

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 21 Oct 2008 14:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Daca folositi Mozilla Firefox, mergeti la meniul Tools, apoi la submeniul Options. In cadrul Options mergeti la Security, si acolo la Passwords si bifati causta unde scrie Remember passwords for sites. Si apoi dati OK jos de tot la Options.
Dar asta presupune ca de fiecare data cand veti accesa o paringa de Internet (oricare, indiferent ca forum sau e-mail sau altceva), unde aveti un cont si o parola, o sa va intrebe daca doriti ca Mozilla sa retina datele si parola.
Trebuie sa fiti foarte atente ce va intreaba si daca intr-adevar doriti sa va fie memorate datele personale. Este OK daca memorati asta pe calculatorul de acasa. Dar daca intrati de la servici nu va sfatuiesc sa va setati sa memoreze numele si parola. Apoi oricine poate intra oricand sa va citeasca e-mail-urile (spre exemplu). :roll:

Daca folositi alt program de navigare pe Internet tot undeva la Optiuni trebuie sa fie tot un astfel de comanda de memorare a datelor personale, nume si parola.
Io nu folosesc decat Mozilla Firefox si aici am vazut exact unde trebuie intrat si ce trebuie facut.

Si, cu toate ca bifati sa va memoreze datele personale, va trebui apoi sa bifati si aici, in josul paginii de forum sa va autentifice automat la fiecare vizita pe forum.
Bafta !

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 29 Oct 2008 20:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2007 20:36
Mesaje: 1692
Localitate: Bucuresti
:Multumesc: Multumesc cu intirziere pentru raspuns Laura, abia acum am reusit sa intru pe net deoarece am avut ceva probleme cu cablul. :furios:

_________________
http://s151.photobucket.com/albums/s150/episcia/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 29 Dec 2008 21:13 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Revin cu rugamintea de a va mai sterge mesajele de la PM pe care le-ati trimis si primit. Spatiul alocat s-a depasit.
Multumesc pentru intelegere.

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 10 Feb 2009 17:27 
Neconectat

Membru din: 10 Feb 2009 14:06
Mesaje: 90
Sunt fooarte noua pe acest forum dar am o nelamurire.Nu o luati altfel,dar trebuie sa spun.Fiind noua, am rasfoit topicurile si am vazut ca sunt Plante de interior si Plante de gradina si terasa.Adica ce sunt alea plante de terasa? Plante care pot sta vara afara dar iarna intra in casa.De ex.Leandrul este la plante de terasa si Camelia la plante de interior.De ce? Doar camelia suporta temperaturi cam la fel de joase ca leandrul. Nu prea inteleg diferenta dintre cele de interior si cele de terasa.Ma poate lamuri cineva?

_________________
www.cutiacumargele.weblog.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 10 Feb 2009 22:05 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Einsteinitza, clasificarile, Plante de interior si Plante de gradina si terasa sunt relative. La urma urmei toate sunt de exterior de la mama natura. Ne-ar trebui mult sa discutam pe acesta tema.
Pe un forum este f greu sa poti urmari tot ce se posteaza si unde te rog sa ma crezi mai ales cand timpl iti este limitat. Unele postari nu apuc sa le vad, pe unele le-am vazut dar nu am apucat sa le pun la locul lor, chiar astazi am vazut ca s-a mai deschis un topic la gardenia, am raspuns la el dar nu l-am mutat, considerand ca mai important este raspunsul decat locul.
Acum fiecare cu exigentele lui.

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 11 Feb 2009 07:58 
Neconectat

Membru din: 10 Feb 2009 14:06
Mesaje: 90
Bine, am inteles.

_________________
www.cutiacumargele.weblog.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alte probleme
MesajScris: 09 Mai 2013 12:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Draga Lucica,

Nu stiu daca doar la mine se intampla, sau si la altii, insa de cateva saptamani merge foarte greu forumul. De cand ti-am semnalat pe e-mail (in 20 aprilie) ca n-am putut accesa forumul, cam de atunci merge foarte greu sa intru, sa postez, sa vad ceva pe forum. Doar pe forum. Restul paginilor (site-ul, albumele, index, achizitii ... etc.) merg foarte usor. Se incarca foarte bine. Dar cand vine vorba de forum se incarca extrem de greu. Mi-a luat mai bine de juma' de ora sa postez 4 poze. Nu e in regula. Plus ca azi iar mi-a dat eroare de cateva ori, dar l-am tot pistonat, am tot reluat paginile si pana la urma a mers, dar extrem de greu. Parca merge cu incetinitorul. :oare:
Si la tine merge forumul la fel de incet, de greu, topicurile se incarca foarte greu ?

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alte probleme
MesajScris: 09 Mai 2013 13:56 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Laura draga mea, merci de semnalare :buchet: . Am observat si eu de 2-3 zile ca forumul se incarca mai greu. Acum vad si eu ca astazi este foarte greoi iar in unele topicuri nu poti intra.
Am semnalat celor de la Gazduire, sper sa se rezolve cat mai repede.

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ] 


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Copyright © 2008 www.flori-si-plante.ro      
Folosirea oricarui material de pe acest site fara acordul scris al detinatorului este strict interzisa.

 
vizitatori de la 1.08.2001