Forum «Flori-si-Plante.ro»
Discutii utile despre flori si plante
 
Acum este 28 Apr 2024 23:54




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 302 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 02 Iul 2009 19:10 
Neconectat

Membru din: 06 Iun 2009 13:21
Mesaje: 212
Localitate: Arad
Ana iti doresc mult noroc la flori.Si bine ai venit. :Yes: :bravo: . :floare: .Bafta la flori.Ne bucuram si de tine Ana. :Yes:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 27 Iul 2009 10:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Iul 2009 11:01
Mesaje: 151
Localitate: IASI
Buna ziua
Ma numesc Gabriela si sunt din Iasi. De curand am intrat si eu in comunitatea voastra dar imprastiata cum sunt am postat prin alte locuri, fara sa fiu atenta ca ar fi frumos sa ma prezint intai, lucru pentru care imi cer scuze... :floare: .
Sunt mare iubitoare de flori, de cand ma stiu. Am crescut diverse plante cu mare chin in apartament deoarece nu aveam soare aproape deloc. Dar din decembrie m-am mutat la curte si anul acesta vreau sa pun la punct gradina. De pe forumul vostru am invatat o multime de lucruri despre plante. Asa ca m-am hotarat sa ma inscriu, sa pot comunica cu voi, sa ajut si eu pe altii si sa invat multe alte lucruri de la voi. Ma bucur foarte mult ca existati! De multe ori as vrea sa impart bucuria ca am reusit sa inmultesc o floare, sau sa cer un sfat, si nu prea am cui. Voi ati fost atat de primitori...Multumesc administratorului pentru crearea contului intr-un timp foarte scurt si fetelor care mi-au urat deja bun venit! Va salut pe toti si va doresc sa va bucurati de flori cat mai multe si cat mai frumoase! Eu uit de toate cand sunt in gradina....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 27 Iul 2009 13:52 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Gabriela, bine ai sosit printre noi. Cat mai multe floricele iti dorim si toate sa fie ingrijite ca la carte :buchet:
Vom invata impreuna sa le avem asa :P

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 27 Iul 2009 17:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2007 20:36
Mesaje: 1692
Localitate: Bucuresti
Bine ai venit, Gabys ! :pentru tine:

_________________
http://s151.photobucket.com/albums/s150/episcia/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 28 Iul 2009 02:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Sep 2007 19:49
Mesaje: 429
Localitate: Undeva intre pamant si cer...
Bine ai venit Gabyis si tuturor noilor sositi (eu nu am mai intrat demultisor pe topicul acesta, cu scuzele de rigoare)!

Fiti bineveniti si aduceti cu voi plantute noi, frumoase... sfaturi, sugestii si, de ce nu?, noi provocari!


Inca o data BINE ATI VENIT si... va tzuc! :buchet: :floare:

_________________
Abra Mack
http://aerverde.wordpress.com/
http://claybijoo.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 30 Iul 2009 09:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Iul 2009 11:01
Mesaje: 151
Localitate: IASI
buna fetelor! multumesc foarte mult pentru primirea calduroasa! Sunteti niste dragute... :buchet:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 12 Aug 2009 14:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 19 Feb 2009 18:47
Mesaje: 273
Localitate: Timisoara
M-am cam pierdut aici printre topicurile cu flori, citind fiecare pagina, si am uitat sa ma prezint. :hi: :pentru tine: Ma numesc Mihaela, am 23 de ani, sunt din Baia Mare, dar acum locuiesc la Timisoara. Am fost pasionata de mica de flori, dar ghinionul a facut sa nu reusesc sa cresc una mai mult timp, nu stiam cum trebuie sa am grija de ele si mureau. Cand eram mica, la noi in apartament nu prea aveam plante, ca nu prea ii placeau tatalui meu (cand era mic el trebuia sa ude toate plantele bunicii mele, si avea o groaza :lol: si de atunci nu mai vroia sa auda de plante). Bunicii mei locuiesc la oras, deci nu am avut prilejul sa-mi petrec verile la tara si imi pare foarte rau, simt ca am pierdut ceva foarte important pentru copilaria mea. Nu am renuntat niciodata la idea de a avea multe plante, chiar daca apartamentul in care stau acum nu e cel mai potrivit loc pentru unele din ele, dar rezista eroic si eu cred in ele. :inger: Unele le-am pierdut si cu ajutorul motanului meu, Ares, care le rontaia sau le arunca pe jos (asai cu pisicile mici care vor atentie, noroc ca acum a mai crescut :P ). Norocul meu e ca am un prieten care iubeste plantele la fel de mult ca mine, si a avut norocul sa creasca la casa, inconjurat de pomi si flori. E un scump si sunt norocoasa ca il am. :mrgreen: Am invatat multe de cand am descoperit forumul acesta si vreau sa multumesc celor care au ajutat la crearea lui, e de-a dreptul deosebit si cel putin pe mine m-a ajutat enorm. :premiu: Tineti-o tot asa1 :bravo:

_________________
http://mishya.sunphoto.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 12 Aug 2009 19:35 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
:hi: Mishya, sper ca ceea ce ai gasit pe acest forum sa iti fie de folos in ingrijirea plantelor pe care le ai si a celor pe care le vei achizitiona in timp. In mod sigur colectia ta de plante se va mari :floare: Ne bucuram sa te avem printre noi :buchet:

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 13 Aug 2009 13:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Iun 2008 23:58
Mesaje: 186
Localitate: Bistrita
Bine ati venit printre flori si plante Mishya si Gabriela !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 13 Aug 2009 13:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2007 20:36
Mesaje: 1692
Localitate: Bucuresti
Fii binevenita, Mishya. :hi: ne bucuram ca ne-ai gasit si iti doresti sa fii alaturi de noi. :pentru tine:

_________________
http://s151.photobucket.com/albums/s150/episcia/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 16 Aug 2009 11:18 
Neconectat

Membru din: 14 Aug 2009 15:32
Mesaje: 3
Localitate: Alexandria
Salut pe toata lumea cu mult drag!
Sint Veronica L. din Alexandria si marturisesc ca va urmaresc din"umbra" de ceva vreme. Mi-am facut curaj si iata-ma aici. Ma bucur sa va cunosc.
Multumesc Lucicai pt. incurajari!!!
Imi plac florile si sper sa va pot fi de folos cu putinele mele cunostiinte despre ingrijirea lor, desi recunosc ca am invatat multe din experientele voastre.
Si... cred ca ma voi simti bine alaturi de voi. :floare:

_________________
Frumusetea vine din interior.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 16 Aug 2009 13:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2007 20:36
Mesaje: 1692
Localitate: Bucuresti
Bine ai venit, Veronica :hi: :pentru tine:

_________________
http://s151.photobucket.com/albums/s150/episcia/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 17 Aug 2009 14:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Iun 2008 23:58
Mesaje: 186
Localitate: Bistrita
bine ai venit veronica ! :floare:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 18 Aug 2009 14:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Apr 2009 20:42
Mesaje: 256
Localitate: Caras-Severin
bine ai venit veronica :hi: :hi:

_________________
"Fiecare generatie isi imagineaza ca e mai inteligenta decat cea dinaintea ei si mai inteleapta decat cea care urmeaza."
http://stelia13.sunphoto.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 26 Aug 2009 22:48 
Neconectat

Membru din: 25 Aug 2009 19:04
Mesaje: 10
Localitate: Giurgiu
Bine v-am gasit !

Ma numesc Arianna, recunosc faptul ca sunt inebunita dupa tot ce este frunza, floare! Am o slabiciune enorma pentru violete si gloxinii. Cei care ma cunosc imi tot spun ca am suficiente soiuri, nu ma pot abtine.
Am citit cu interes postarile voastre :bravo: sfaturile voastre din forum si experientele postate sunt foarte importante .

Va doresc sa aveti cat mai multe si minunate flori!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 302 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Copyright © 2008 www.flori-si-plante.ro      
Folosirea oricarui material de pe acest site fara acordul scris al detinatorului este strict interzisa.

 
vizitatori de la 1.08.2001