Forum «Flori-si-Plante.ro»
Discutii utile despre flori si plante
 
Acum este 13 Mai 2024 20:09




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 28 Oct 2008 13:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Iun 2008 23:58
Mesaje: 186
Localitate: Bistrita
:ha ha ha: :ha ha ha:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 05 Ian 2009 16:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Tre' sa cititi asta e mult prea hazlie :

Ultima versiune a baladei Muma lui Stefan cel Mare (adica Muma lui Emil cel mic) :lol: :lol: :lol:

Pe o stâncă neagră, într-un vechi sătuc, chiar într-o căsuţă, lângă un pătuc, plânge şi suspină o bătrână mică, care are fiul cât un puştiulică. Căci la guvernare fiul ei iubit a plecat aseară şi n-a mai venit. Celularul sună noaptea jumătate. Nu-i semnal, şi totuşi:
– Oare cine-i, frate?
– Eu sunt, bună maică, fiul tău dorit, n-a mai mers Taromu' şi n-am mai venit. Sun din Capitală, voi fi premier. M-a numit chiar Zeus, sunt timonier. Căpi­tan e dânsu', e ca la armată. Mica mea oştire fuge sfărâma­tă. Vine criza, foamea, oamenii mă-njur. L-am servit pe dânsu', m-a mâncat în cur.
– Ce spui tu, străine? Emil e departe, cică de Băsescu nu se mai desparte. Am crezut că-i glumă, dar era să mor. L-am văzut aseară la televizor. Emil e cuminte, nu e derbedeu. De eşti tu acela, nu-ţi sunt mamă eu! Lasă-mă cu Zeus, fincă omul chel se joacă cu tine cum do­reşte el. Te-a numit pe tine după Stolojan. Crezi că e pe bune? Te-a luat de fazan. Am vorbit cu tac-tu, ascultă-l pe moş: după tine vine Leana lu' Cocoş. Du-te la Bă­sescu, fă-i un ultim sluj, apoi ia Taromu', să te-ntorci la Cluj!

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 06 Ian 2009 01:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2007 20:36
Mesaje: 1692
Localitate: Bucuresti
Ca de obicei romanul nu se dezminte.. este pe faza... nu scapa ocazia...face poezii... :ha ha ha: :ha ha ha:

_________________
http://s151.photobucket.com/albums/s150/episcia/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 28 Iun 2009 20:38 
Neconectat

Membru din: 06 Iun 2009 13:21
Mesaje: 212
Localitate: Arad
Buna sa va spun si eu o ghicitoare.Ce floare seamana ,la nume cu criza financiara?........................Stiti sa imi spuneti? O seara buna. :oare:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 28 Iun 2009 21:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2009 20:16
Mesaje: 74
Localitate: piatra neamt
crizantema? :?: :?: :?: :idea: :idea:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 28 Iun 2009 21:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2009 20:16
Mesaje: 74
Localitate: piatra neamt
facem haz de necaz :dans:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 29 Iun 2009 21:33 
Neconectat

Membru din: 06 Iun 2009 13:21
Mesaje: 212
Localitate: Arad
Vio-Ana.Da asa e CRIZANTEMA. Emai glumim si noi ca altfel nu ne mai luam gindul de la cele zilnice. :Yes: :bravo: Te pup. noapte buna.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 01 Iul 2009 12:50 
Neconectat

Membru din: 10 Feb 2009 00:04
Mesaje: 327
Localitate: Bucuresti
BANC DE CRIZA
Doi patroni stau la o bere si vorbesc d-ale lor.
- Ma, zice unul, tie cum iti merge?
- Prost tare, zice-al doilea, da' tie?
- Ba, prost, prost, e criminala situatia!
- Frate, da' tu mai dai salarii la angajati?
- Nuuu! de vreo trei luni.Da' tu le mai dai?
- Nici vorba, de prin octombrie; da' ai tai mai vin la munca ?
- Ba, m-am mirat si eu da' vin in fiecare dimineata, semneaza condica, muncesc.....Dar ai tai?
- Si-ai mei vin ma la treaba!
Stau ei si se gandesc si dupa citeva minute, unul dintre ei zice:
- Ma, ce-ar fi sa le punem la astia o taxa la intrare?!

_________________
Presedinte al Asociatiei RO-BONSAI


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 30 Oct 2009 20:12 
Neconectat

Membru din: 20 Mar 2009 00:06
Mesaje: 28
Localitate: codlea
laura34215 scrie:
Tre' sa cititi asta e mult prea hazlie :

Ultima versiune a baladei Muma lui Stefan cel Mare (adica Muma lui Emil cel mic) :lol: :lol: :lol:

Pe o stâncă neagră, într-un vechi sătuc, chiar într-o căsuţă, lângă un pătuc, plânge şi suspină o bătrână mică, care are fiul cât un puştiulică. Căci la guvernare fiul ei iubit a plecat aseară şi n-a mai venit. Celularul sună noaptea jumătate. Nu-i semnal, şi totuşi:
– Oare cine-i, frate?
– Eu sunt, bună maică, fiul tău dorit, n-a mai mers Taromu' şi n-am mai venit. Sun din Capitală, voi fi premier. M-a numit chiar Zeus, sunt timonier. Căpi­tan e dânsu', e ca la armată. Mica mea oştire fuge sfărâma­tă. Vine criza, foamea, oamenii mă-njur. L-am servit pe dânsu', m-a mâncat în cur.
– Ce spui tu, străine? Emil e departe, cică de Băsescu nu se mai desparte. Am crezut că-i glumă, dar era să mor. L-am văzut aseară la televizor. Emil e cuminte, nu e derbedeu. De eşti tu acela, nu-ţi sunt mamă eu! Lasă-mă cu Zeus, fincă omul chel se joacă cu tine cum do­reşte el. Te-a numit pe tine după Stolojan. Crezi că e pe bune? Te-a luat de fazan. Am vorbit cu tac-tu, ascultă-l pe moş: după tine vine Leana lu' Cocoş. Du-te la Bă­sescu, fă-i un ultim sluj, apoi ia Taromu', să te-ntorci la Cluj!


nah , ca s-a potrivit !!!! :oare:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 31 Oct 2009 18:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2009 20:16
Mesaje: 74
Localitate: piatra neamt
GREIERELE SI FURNICA

Primavara.

Furnica sapa, pune seminte, face straturi. Apare si greierele.
- Ce faci, greierasule?
- Merg la un tenis cu baietii.
- Mai, mai! Sa nu vii la iarna sa-mi ceri mancare, ca nu stiu ce-ti fac!
- Da, da, bine....

Vara.

Furnica aduna, secera, coseste. Trece greierele, cu o chitara sub brat..
- Ce faci, ma?
- Ma duc sa cant cu baietii in parc.
- Sa nu uiti: de la mine sa nu ceri de mancare.

Toamna.

Furnica culegea de zor, facea dulceturi, punea conserve.
Trece greierul, tot cu chitara sub brat.
- Ce faci, ma?
- Ma duc sa cant cu baietii in bar..
- Bine, ma, da' la munca nu vii pana la iarna?

Vine iarna.

Furnica statea in pridvor, infofolita intr-un sal si cu un ceai fierbinte in mana, cand vede o limuzina. Din ea
coboara greierasul.
- Ce faci, greierasule?
- Uite, ma duc la Paris sa cant.. Am avut succes cu chitara.
- Bine, greierasule, bafta. Si daca-l vezi pe unu', Toparceanu, zi-i ca-mi bag picioarele in "Balada" lui


Sa ai o zi de greier ! :ha ha ha:

_________________
http://vioana.sunphoto.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 31 Oct 2009 18:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2009 20:16
Mesaje: 74
Localitate: piatra neamt
reclama- calgon


Maria, pe malul raului, spala rufe. Si cum freaca ea de zor la rufe, din muntele alaturat se desprinde o stanca uriasa care se pravale peste Maria si o face terci. Ion se uita lung spre terci si murmura:

- Inca o masina de spalat distrusa de calcar... :mrgreen:

_________________
http://vioana.sunphoto.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 31 Oct 2009 21:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2007 20:36
Mesaje: 1692
Localitate: Bucuresti
Adevarate bancuri :ha ha ha:

_________________
http://s151.photobucket.com/albums/s150/episcia/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 09 Feb 2010 21:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Dec 2007 20:41
Mesaje: 664
Localitate: Arad
6 motive pentru care sa nu superi copilul ...


1.. O fetita vorbea cu profesorul despre balene. Profesorul spunea ca este fizic imposibil ca o balena sa inghita un om pentru ca are gatul prea stramt. Fetita i-a spus ca prietenul ei Johan a fost inghitit de o balena. Iritat, profesorul i-a repetat ca acest lucru este fizic imposibil. Fetita i-a raspuns: "Cand am sa merg in rai, am sa-l intreb pe Johan". Atunci, profesorul a intrebat-o: "Si daca Johan a ajuns in iad ?" si fetita i-a raspuns: "Atunci, ai sa-l intrebi tu"

2. La o gradinita, educatoarea i-a pus pe copii sa deseneze. In timp ce se plimba printre ei, a observat o fetita care era foarte concentrata asupra desenul ei si a intrebat-o ce deseneaza. Fetita i-a raspuns ca il deseneaza pe Dumnezeu. Educatoarea i-a spus ca nimeni nu stie cum arata Dumnezeu. Fara sa isi ridice privirea de pe desenul ei si la fel de concentrata pe pictura, fetita i-a raspuns: "Ai putina rabdare, imediat vor sti "!

3. Parintii discutau cu copiii lor de 5 si 6 ani despre cele 10 porunci. Dupa ce au ajuns la porunca despre cum "sa-ti cinstesti parintii", copilul cel mic i-a intrebat daca exista vreo porunca si pentru parinti despre cum sa-si trateze copiii. Cel mare a raspuns fara sa stea pe ganduri "sa nu omori" !

4. O fetita statea langa mama ei si o studia. La un moment dat, a observat cat de multe fire de par alb are pe cap si a intrebat-o de ce. Mama i-a raspuns: "De cate ori ma superi, sau faci un lucru rau si eu sunt nefericita, imi iese cate un fir alb". Dupa cateva momente de gandire profunda, fetita i-a raspuns: "Deci asa a ajuns bunica sa aiba tot parul alb ..."

5. Elevii dintr-o clasa au fost fotografiati pe rand. Profesoara i-a sfatuit sa ia fiecare toate pozele celorlalti pentru ca atunci cand vor creste mari sa spuna "Iat-o pe Jennifer, este avocata" sau "Iata-l pe Michel, e doctor". O voce micuta din fundul clasei, striga: "Si iat-o pe doamna profesoara, e moarta"

6. Un profesor le preda elevilor despre circulatia sangelui. Ca sa fie mai clar, le-a dat un exemplu: "Daca voi sta in cap, tot sangele se va duce in jos si voi fi rosu la fata. E clar acum ?" Un elev insa, avea o nelamurire "Atunci cum se face ca daca stau in picioare, acestea nu devin rosii". Colegul de banca ii sopteste imediat "pentru ca picioarele tale nu sunt goale".


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 10 Feb 2010 11:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Geniale raspunsuri. Cei mici nu inceteaza niciodata sa ne surprinda si sa ne incante . :bravo:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 12 Feb 2010 12:59 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009 19:06
Mesaje: 203
Localitate: albesti paleologu jud prahova
Sefan cel Mare se afla in razboi cu Baiazid.Vine un ostean la Stefan si ii spune:
"-maria ta turci au ridicat un tun,ce facem?"
domnitorul:"-ridicati si voi un steag"
zis si facut,dar turci ridica inca un tun,osteanul se duce din nou la domnitor unde primeste acelasi raspuns si tot asa pana la 20 de steaguri!
Dupa o 100 de ani se intalneste la mare Baiazid cu Stefan cel Mare!Baiazid ii intreaba pe domnitorul nostru:
-"daca tot ne aflam in timp de pace ia spune-mi si mie de ce in timpul razboiului cand eu ridicam un tun tu ridicai un steag?"
la care Stefan ii raspunde:
-"sa iti arat ca 'mi se falfaie de tine!' " :ha ha ha:

admin daca consideri ca acest banc are un limbaj neadecvat te rog sa il stergi,mie mi-a placut si am zis sa v-il spun si voua! :pupici:

_________________
http://valentina1302.sunphoto.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Copyright © 2008 www.flori-si-plante.ro      
Folosirea oricarui material de pe acest site fara acordul scris al detinatorului este strict interzisa.

 
vizitatori de la 1.08.2001