Forum «Flori-si-Plante.ro»
Discutii utile despre flori si plante
 
Acum este 29 Mar 2024 00:54




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Israel
MesajScris: 09 Mar 2010 14:08 
Neconectat

Membru din: 06 Mar 2010 12:22
Mesaje: 4
Localitate: Constanta
Ca tot se apropie Sfintele Pasti,poate unii se vor gandi ca si destinatie sa aleaga Israelul.Foarte buna alegere.In afara faptului ca este o excursie obositoare,daca veti alege un circuit,nu veti avea timp sa va plictisiti.Nu e nevoie sa fiti neaparat o persoana religioasa ca sa veniti incantat din locurile sfinte,dar cu siguranta veti fi mai atrasi de religie,dupa.Ideea e ca in Israel religia a devenit o afacere,profitabila,dar asta nu ar trebui sa ne tulbure credinta.Eu venita de acolo am inteles mai multe,am stat jumatate de an sa rememorez,deoarece in timpul excursiei nu am avut timp sa ma dezmeticesc.Temperaturile sunt mai ridicate decat la noi in aceasta perioada,la Marea Moarta se face plaja,regret ca nu am cumparat celbrul mir de mirt,deoarece am citit ca are proprietati remarcabile pentru ingrijirea pielii.Nu va repeziti la cumparaturi in locurile unde va duc ghizii,deoarece in pretul suvenirurilor este inclus si comisionul lor.Veti gasi peste tot magazinase sa cumparati tot ce va doriti.Daca optati pentru o excursie cu un monarh,am aflat de la alte persoane ca nu e o alegere f buna.In afara de faptul ca platiti in plus prezenta fetei bisericeti,nu veti fi cazati in cele mai bune conditii,aceasta fiind in avantajul agentiei.Iar Israelul este o tara in care sa intelegem adevarata fata a religiei si sa desprindem din toate doctrinele ce ne-au fost impuse doar ceea ce este cu adevarat Cuvantul lui Dumnezeu.La toate manastirile crestine nu am gasit o Biblie sa cumpar.Bijuteriile de la asa-zisele fabrici de diamante sunt foarte scumpe in comparatie cu cele de pe piata romaneasca.In afara de aceste cateva parti negative,daca evitati "tepele",calatora isi va merita fiecare banut.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Copyright © 2008 www.flori-si-plante.ro      
Folosirea oricarui material de pe acest site fara acordul scris al detinatorului este strict interzisa.

 
vizitatori de la 1.08.2001