Forum «Flori-si-Plante.ro»
Discutii utile despre flori si plante
 
Acum este 16 Mai 2024 11:38




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 645 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 43  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 05 Mai 2010 20:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2007 20:36
Mesaje: 1692
Localitate: Bucuresti
Laura, e frumoasda Bibbi-ca ta, sa-i faci foto si cind o sa aiba mai multe flori :floare: :floare: :floare:

_________________
http://s151.photobucket.com/albums/s150/episcia/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 06 Mai 2010 09:37 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Vorba lui Floare mica, Bibbi-ca ta Laura draga este superba, foarte frumos dezvoltata si cu bobocei multi o sa fie o spendoare inflorita toata :bravo:
Ce face Laurica mica?

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 07 Mai 2010 10:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Laurica mica ... creste :dans: :Yes: S-a inaltat bine, dar e atat de firava, are o tulpinita asa de subtirica, i-am pus un betisor langa pentru sutinere.
Imi plac tare mult frunzele. Sunt foarte interesante. Difera fata de Bibbi sau de Eriantha (care le am acasa). Parca pe frunzele de la Laurica e un model desenat :oare:
O sa-i fac zilele astea cateva poze sa vezi, Lucica, ce frumoasa a crescut. :wink: Multumesc :pupici:

Dar abia astept sa-mi infloreasca si Eriantha. E plina - plina de bobocei . :Yes: :dans:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 07 Mai 2010 11:17 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
:dans: da Laura fiecare specie de Kohlerie e diferita. Nu iti poti da seama decat daca le ai :wink:
Laurica e una din mignione, delicata si fragila insa cu flori maricele, sperbe :floare:
Sper ca tu sa nu mi-o arati uriasa :ha ha ha: la fel ca Bibbi
Le astept pe toate trei sa le vad inflorite :floare:

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 07 Mai 2010 13:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Intr-adevar Lucica, fiecare Kohlerita e diferita, speciala si frumoasa. :D
Sper ca si micuta Laurica sa creasca frumos, sa se mai inzdraveneasca, nu stiu daca va ajunge la fel de uriasa ca Bibbi-ca sau ca Eriantha :mrgreen: , ce-i drept exista un fenomen "paranormal" la mine, astfel incat toate plantutele imi cresc foarte inalte :inger: , asa ca sper ca si micuta Laurica sa creasca mare si frumoasa si s-o vad inflorita :wink: Abia astept :dans: :ma gandesc:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 14 Mai 2010 17:22 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Imagine * Imagine * Imagine

Un mix de Kohlerii, putem observa mult mai bine diferentele dintre varietati.

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 14 Mai 2010 19:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2007 20:36
Mesaje: 1692
Localitate: Bucuresti
Superbe, n-am cuvinte sa exprim cit de frumoase sunt !
Felicitari Admin pentru asa frumuseti :floare: :floare: :floare:

_________________
http://s151.photobucket.com/albums/s150/episcia/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 14 Mai 2010 21:23 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
:Multumesc: :Multumesc: floare mica, sunt dragute asa este si atat de nepretentioase :OK:

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 15 Mai 2010 18:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Sunt minunate, Lucica. :bravo:
Sper ca zilele viitoare sa va prezint si eu frumoasele mele inflorite. Sunt pline ochi de bobocei . :dans:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 17 Mai 2010 16:39 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Asteptam Laura sa le vedem si pe ale tale inflorite. Cred ca vremea rece si fara soare le-a incetinit putin :sick: Eu oricum le astept :dans 2:

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 18 Mai 2010 18:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Iata si floricelele frumoase. :dans: :Yes:

Kohleria Bibbi
Imagine***Imagine

Kohleria Eriantha
Imagine***Imagine

Si amandoua impreuna. Le-am masurat. Bibbi-ca are 60 cm si Eriantha are 50 cm . :wink:
Imagine

Laurica e piticuta pe langa cele doua :mrgreen: Are abia 15 cm. Dar promite si ea sa creasca si abia astept s-o vad inflorita. Are 1 bobocel :Yes: :dans:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 18 Mai 2010 22:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Mar 2010 20:37
Mesaje: 122
Localitate: Bucuresti, Constanta (aprox.1 data pe luna)
Ma anunt si eu aici cu un puisor de Kohleria Astarte (:pupici: pt. dna. Lucica)
Aici era mititica:
Imagine si acum a mai crescut: Imagine
(Cu scuzele de rigoare pentru calitatea slaba a pozelor, am tot scris ca aparatul meu e defect :(...)

Mi-e drag de ea ca este asa de cuminte si creste frumos. Pina acum doar s-a marit mugurasul (frunzele si tulpinita) dar o s-o ia din loc curind caci frunzutele sint aproape mature. Abia astept sa o vad inflorita.

Dna. Lucica sint minunate frumusetile din ghiveciul mix, le-ati ales excelent pentru contrast. Cea "Monet" zici ca e o bomboana fondanta de decorat cel mai frumos tort, iti vine s-o maninci de frumoasa ce e! :miam: :oops:

_________________
Aloha!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 19 Mai 2010 10:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Alice, e foarte frumusica Kohlerita ta si a crescut bine si frumos. Asteptam si noi cuminti sa ne-o preziti inflorita :wink:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 19 Mai 2010 11:16 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Sa o luam pe rand, Laura draga exemplarele tale de Kohleria sunt foarte frumoase. Eriantha arata minunat, la Bibbi am impresia ca i-a lipsit un pic lumina. Incearca sa o muti intr-un loc cu mai multa lumina.
Acum e acum, m-ai convins inca o data, tu ai puteri paranormale ori le hipnotizezi :shock: Daca si Laurica a crescut asa de mult fata de a mea :inger:, nu pot decat sa constat ceea ce am spus :ha ha ha:
A mea e pitica, pitica in comparatie cu celelalte are numai 8 cm. Primul rand de florile au trecut si acum am zarit alti boboci.

Alice ma bucur ca ai reusit sa obtii plantuta din rizom. Arata bine, e viguroasa acum ea stie ce are de facut :wink:

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 19 Mai 2010 12:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Lucica draga, la Bibbi cu siguranta nu i-a lipsit lumina, pentru ca este pozitionata pe pervaz, direct la lumina. Toate plantutele mele sunt fie pe pervaz, fie in blacon si nu le lipseste lumina.
Tot ce pot spune este ca toate plantele mele cresc inalte :roll: Nu cunosc cauza, inca n-am descoperit-o. Mishya cand a fost la mine si a vazut cu ochii ei a zis ca poate o fi ceva legat de magnetism :oare: N-am nici cea mai mica idee de ce cresc asa inalte. Nu am nici pomi in fata geamurilor, deci nu e nici o sursa care sa filtreze cumva lumina. :roll:
Poate ... le hipnotizez, asa cum spui si tu :mrgreen: Sau ... o fi motanul de vina :inger:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 645 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 43  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Copyright © 2008 www.flori-si-plante.ro      
Folosirea oricarui material de pe acest site fara acordul scris al detinatorului este strict interzisa.

 
vizitatori de la 1.08.2001