Forum «Flori-si-Plante.ro»
Discutii utile despre flori si plante
 
Acum este 29 Apr 2024 20:24




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 645 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 05 Iul 2010 20:33 
Neconectat

Membru din: 11 Iun 2009 20:56
Mesaje: 194
Localitate: bucuresti
Felicitari pentru aceste frumoase,Lucica!Mereu ne "surprinzi"cu noi minunatii.

_________________
http://anadometia.sunphoto.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 05 Iul 2010 20:43 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
:Multumesc: Ana draga, incerc sa va arat si voua noutatile din domeniu :P Daca va plac bucuria mea e dubla :buchet: :

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 06 Iul 2010 22:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Minunate si superbe aceste floricele. Lucica draga, ne incanti sufletelele cu asa frumuseti !!! :pupici:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 07 Iul 2010 22:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Mar 2010 20:37
Mesaje: 122
Localitate: Bucuresti, Constanta (aprox.1 data pe luna)
Doamna Lucica, va multumim ca ne daruiti si noua frumusetea acestor flori. Mereu fac ochii mari si ma minunez de varietatea picourilor si de delicatetea lor.
Abia astept sa le privesc si pe viu la draguta mea. Fotografia este facuta mai de mult, cind abia aparusera boboceii. Intre timp au crescut si ei si frunzisoarele care i-au adus. Boboceii sint acum mai mari ca bobul de fasole.
Insa a trebuit s-o mut din locul ei undeva mai ferita de soare direct. Pina acum a tot fost innorat si nu a zis nimic, insa de 2-3 zile se cam supara daca o privea soarele prea tare. Acum se simte bine, sint mereu cu ochii pe ea.
Imagine

_________________
Aloha!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 08 Iul 2010 21:42 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Kohleria Black Diamond

Imagine * Imagine * Imagine

Diamantrul negru l-am gasit astazi de dimineata ascuns sub o frunza :ha ha ha: . Stiam ca am boboci la aceasta kohlerie care a crescut extrem de frumos, repede si tot atat de repede a facut flori :dans: Insa unul mi-a facut surpriza, nu l-am observat crescand. A vrut sa fie descoperit precum un diamant.

Alice, imi place cum a crescut la tine kohleria Astarte. Foarte frumoasa. Cat de curand ai sa te bucuri de florile ei stralucitoare. Ai facut foarte bine ca ai ferit-o de soare. Soarele prea puternic moleseste planta si poate sa-i provoace arsuri pe frunze. Cand sunt flori ele nu vor rezista mult timp.

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 15 Iul 2010 00:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Mar 2010 20:37
Mesaje: 122
Localitate: Bucuresti, Constanta (aprox.1 data pe luna)
Laura draga, ne luam de mina!
Obisnuita eu cu dimensiunile la care a crescut Kohlerita mea si nevazind pina azi altele decit in poze, unde nu poti aprecia prea bine dimensiunile, si pe cea careia eu i-am zis "mini" de la doamna Ana, pina acum am trait cu impresia ca aceste dragalase au frunzele cit palma si floricele mult mai mari decit delicatetele din realitate (iluzie optica din pozele facute la detaliu macro de draga noastra doamna admin.).

Ei bine... Astarte din balconul meu are frunzele aproape cit palma! In poza din postarea mea de mai sus, in marginea din dreapta-sus se vede putin din mina mea (degetul mare) caci tineam frunzuta de virf sa se vada si piticuta. Asta pentru un raport cit de cit, pina fac o poza cu centimetrul linga o frunza.

Ce ziceti de "maricica" mea? E drept, a primit destul de des suplimente, caci imi ramine mereu apa de la Plumie (pe care o ingras ca pe gisca cea frumoasa, ca sa-i miros cit mai repede florile) iar acum am si eu o Kohlerie-gigant! :spiridus:

_________________
Aloha!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 15 Iul 2010 10:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2007 18:46
Mesaje: 4840
Bun venit in club Alice :dans: Bibbi-ca mea a depasit deja 1 m in inaltime. Si e plina de flori si boboci. :Yes: Asa ca gigantismul e o calitate la mine :wink:
Insa trebuie sa-mi fac azi cumva timp sa va pun o poza la gloxinii, cu una dintre gloxinicile mele, care are o frunza cat 2 palme de-ale mele la un loc. Este efectiv imensa. :roll:

_________________
Adoptă un "Ş" - scrie cu diacritice - fii mândru de limba română, şi nu de limba romana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 17 Iul 2010 21:25 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Kohleria Astarte

Imagine * Imagine * Imagine

Floricele stralucitoare :Soare: si multe multe

Laura s-o vedem pe top modelul Bibbi :P

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 18 Iul 2010 13:05 
Neconectat

Membru din: 11 Iun 2009 20:56
Mesaje: 194
Localitate: bucuresti
este asa de gingasa si cu un buchet asa de frumos!

_________________
http://anadometia.sunphoto.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 21 Iul 2010 18:50 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Kohleria black diamond

Imagine * Imagine * Imagine

Diamantul negru si mai pretios dupa o saptamana si ceva de la deschiderea primelor flori.

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 28 Iul 2010 15:54 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Kohleria Lucky Lucifer

Imagine * Imagine * Imagine

Inca o serie de flori la Lucky Lucifer :floare:

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 08 Aug 2010 01:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Mar 2010 20:37
Mesaje: 122
Localitate: Bucuresti, Constanta (aprox.1 data pe luna)
:dans:
Dupa ce m-am intristat caci din pricina caldurii Astarte n-a deschis decit o floricica iar urmatorii doi bobocei care s-au alungit au cazut inainte sa se deschida, azi am decis s-o mut pentru o saptamina in baie, la racoare. Am pus-o motz in cel mai luminat loc din baie (si la propriu, si la figurat) :mrgreen:. Nu incercati sa ghiciti unde anume, ca nu e de ris!! :furios: In baie e mai racoare cu citeva grade, caci soarele nu bate direct decit vreo jumatate de ora pe partea aia.

Dar de ce tzopaiam asa la inceputul postarii?

Pai, o aduc eu din balcon, poposim pe birou pentru o mica sedinta foto cu boboceii... cind ce-mi vad ochii in ghiveci? Nu unul, nu doi, ci 3 puisori plapinzi si-au ivit capusoarele pe linga mama lor! Pisicile n-au pregetat sa inspecteze si ghiveciul asta, asa ca va invit sa vedeti mai multe poze in album. Mai jos e doar o selectie:

Imagine Imagine Imagine

_________________
Aloha!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 08 Aug 2010 15:36 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
:dans: ai sa vezi Alice cand se mai racoreste un pic ca frumos vor inflori boboceii. Am vazut cati sunt :roll: Puisorii mici vor creste si vei avea un ghiveci bogat :OK:
Caldura aceasta a cam dat peste cap toate plantele. Atentie :!: : mare la cata apa punem in ghivece. Desi e foarte cald putem pierde plantele din cauza apei pe care suntem tentate sa o punem.
Pisicile tale sunt fenomenale, sunt curioase de nu se poate :ha ha ha:

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 11 Aug 2010 16:02 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970 03:00
Mesaje: 6726
Localitate: Bucuresti
Kohleria Smaprickig rodvit

Imagine * Imagine * Imagine

Kohleria Sunna

Imagine * Imagine * Imagine


Doua varietati extrem de reusite pe care in mod sigur le pot pune in clasamentul de top al Kohleriilor :premiu: .
Imaginile sunt graitoare :floare:

_________________
www.flori-si-plante.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 12 Aug 2010 14:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2007 20:36
Mesaje: 1692
Localitate: Bucuresti
Admin, ce superbi sunt acesti clopotei, minunati :floare:

_________________
http://s151.photobucket.com/albums/s150/episcia/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 645 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Următorul


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Copyright © 2008 www.flori-si-plante.ro      
Folosirea oricarui material de pe acest site fara acordul scris al detinatorului este strict interzisa.

 
vizitatori de la 1.08.2001